SEGITTUR - EUROPE SENIOR TOURISM
SENIOR TRAVEL zájazdy a dovolenky pre seniorov SENIOR TRAVEL hlavná stránka
 

Sardínia

Sardínia, druhý najväčší ostrov Talianska, leží severne od Sicílie, len niekoľko kilometrov južne od Korziky. Sever ostrova je vyhľadávaný pre očarujúcew a impozantné pobrežie Costa Smeralda. Smaragdové pobrežie sa nachádza medzi mestečkom Palau a Olbiou. Doteraz sa darí uchrániť Costa Smeralda pred masovým turizmom a tak sa dá vychutnať nedotknutá príroda ako aj bralami obkolesené biele pláže, či relaxovať na okolitých malých ostrovčekoch.


Sardínia predstavuje v ostatných rokoch i vzhľadom k vyšším cenám destiníáciu, ktorá je vyhľadávaná predovšetkým majetnejšou klientelou.


Objavte belostné pláže s krištálovo čistým azúrovým morom, ktoré len ťažko hľadajú v Európe konkurenciu. Spoznajte bohatú históriu ostrova a navštívte miesta, ktoré Vás ohromia svojou neopakovateľnou atmosférou.


Jednou z najstarších a v tejto dobe tiež najluxusnejšou turistickou zónou na sardínskom pobreží je oblasť nazývaná Costa Smeralda, čiže Smaragdové pobrežie. Nájdete tu jedny z najkrajších pláží na ostrove.

ostrov Santo Stefano

Ostrov Santo Stefano leží v Tyrhénskom mori neďaleko západného pobrežia Talianska . Je súčasťou Pontinských ostrovov.

Rovnako ako zvyšok súostrovia Santo Stefano vznikol vulkanickou činnosťou. Dominuje mu mohutné väzenie vybudované Bourbonovcami. Používalo sa až do roku 1965. Medzi známymi väzňami boli napríklad anarchista Gaetano Bresco , alebo fašistickým režimom väznený budúci prezident Talianska Sandro Pertini.

 

Hotel SANTO STEFANO RESORT ***

ostrov Santo Stefano - SARDíNIA

SENIOR TRAVEL

OSTTOUR, s.r.o.

Bottova 6, 010 01 Žilina
tel.041 562 63 20, 500 18 09
mobil: 0903 822 122
e mail: osttour@osttour.sk

Žilina, Ing. Oxana Beláková

 

(Pegas Travel zlúčený s Osttour)

 

Andalucia
Catalunya-Turisme-Senior
Posledná aktualizácia: 2019-01-21 13:07:08