SEGITTUR - EUROPE SENIOR TOURISM
SENIOR TRAVEL zájazdy a dovolenky pre seniorov SENIOR TRAVEL hlavná stránka
 

Andalúzia - Costa del Sol

Slnečné pobrežie Costa del Sol zaberá asi 300 km na juhu Španielska a je zo severu chránené pohorím, ktoré bráni prístupu chladného vzduchu a dažďa. Málo zrážok, neustály vánok a príjemné teploty po celý rok urobili z Costa del Sol najnavštevovanejšie miesto Andalúzie, pretože sa pýši 300 slnečnými dňami v roku, širokou paletou kvalitných hotelov, ale hlavne dlhými krásnymi plážami, čistou vodou, širokou ponukou zábavy, nákupov, športu, vychýrenou španielskou kuchyňou a priateľskými miestnymi obyvateľmi, ktorí si turistov vážia.

Milovníci prírody a histórie ocenia okolitú nádhernú krajinu, hory vypínajúce sa nad pobrežím, biele andalúzske dedinky a blízkosť historicky zaujímavých miest - Malagy, Sevilly, Granady a paláca Alhambra, Cordóby a v neposlednom rade Gibraltaru.

Vyznávačov športu a hlavne golfu plne uspokojí veľké množstvo kvalitných golfových ihrísk.

Vďaka výbornej polohe je tu široká ponuka výletov, z ktorých si vyberie každý. Na Costa del Sol nájdete všetko, čo môžete potrebovať pre strávenie nerušenej alebo naopak aktívne prežitej dovolenky.

Torremolinos

Najživšie a najľudnatejšie moderné letovisko Torremolinos leží v bezprostrednej blízkosti Malagy. Disponuje nespočetným množstvom hotelov, nákupných ulíc, kaviarní, reštaurácií a barov. Celým Torremolinos sa tiahne pobrežná promenáda oddeľujúca pláž od mesta. Známa je rybárska štvrť La Carihuela, kde okrem typických reštaurácií nájdete aj množstvo obchodíkov s najrozličnejšími suvenírmi. Modernejšia časť "Torre" je povestná rušným nočným životom. Na okraji letoviska sa nachádza najväčší vodný park celej oblasti "Aqualand" s najrôznejšími šmykľavkami, tobogánmi a bazénmi, reštauráciami a barmi, obchodmi so suvenírmi, ktoré ponúkajú príjemne strávený deň všetkým generáciám.

Transfer z letiska: cca 15-20 min.

Hotel ROYAL AL ANDALUS****

Torremolinos - ANDALúZIA - COSTA DEL SOL

Hotel FENIX**** (Adult only)

Torremolinos - ANDALúZIA - COSTA DEL SOL

Fuengirola

Fuengirola leží 18 km od známeho letoviska Torremolinos. Úzke ulice medzi plážou a Avenida Matías Sáenz de Tejada sú pozostatkom starého mesta s Plaza de la Constitución. Hrad Castillo de Sohail (10. stor.) nájdete na juhozápade mesta. Na okraji letoviska sa nachádza popredná andalúzska konská dostihová dráha Hipódromo Costa del Sol. V lete začínajú dostihy vždy v sobotu o 23:00 a v zime a v nedeľu o dvanástej hodine. Ulice Calle Moncayo a Calle de la Cruz sú plné britských barov, talianskych, čínskych, indonézskych a samozrejme i španielskych reštaurácií.

Hotel MONARQUE FUENGIROLA PARK****

Fuengirola - ANDALúZIA - COSTA DEL SOL

SENIOR TRAVEL

OSTTOUR, s.r.o.

Bottova 6, 010 01 Žilina
tel.041 562 63 20, 500 18 09
mobil: 0903 822 122
e mail: osttour@osttour.sk

Žilina, Ing. Oxana Beláková

 

(Pegas Travel zlúčený s Osttour)

 

Andalucia
Catalunya-Turisme-Senior
Posledná aktualizácia: 2019-01-21 13:07:08