SEGITTUR - EUROPE SENIOR TOURISM
SENIOR TRAVEL zájazdy a dovolenky pre seniorov SENIOR TRAVEL hlavná stránka
 

Costa Brava a Maresme

Ak mená znamenajú vôbec niečo, Costa Brava znamená všetko. Často je označované ako "divoké pobrežie". Costa Brava je rajom nielen pre voľne cítiace duše a srdcia, ale aj pre tých, ktorí tu jednoducho hľadajú niečo tak trochu neobvyklé. Je tu niečo, čo vyhovuje všetkým: veselá zábava, vzrušujúce dobrodružstvá na vode, mierumilovné dedinky a pokojný čas na opaľovanie - všetko pre uspokojenie potrieb dvojíc, jednotlivcov aj rodín všetkých vekových kategórií. Vrcholom tejto úchvatnej scenérie sú slávnosti na Costa Brava ponúkajúce to najlepšie z modernej zábavy a nočného života. Je tu futbal, squash a tenis pre konzervatívcov, parasailing, potápanie a surfovanie pre tých, ktorí hľadajú adrenalín a dobrodružstvá.

Costa Brava sa tiež rýchlo stáva vysnívanou dovolenkou pre golfistov - reťazec golfových ihrísk rastie ako huby po daždi v celom regióne, hlavne pobrežná oblasť severovýchodného Katalánska. Costa Brava sa nachádza v Alt Empord a Baix Emporda provincie Girona. Costa Brava sa vinie pozdĺž pobrežia v katalánskej provincie Girona,. Španielsky región Katalánsko sa môže pochváliť nádherným pobrežím s krásnym pozadím hôr, sviežou flórou a faunou, vzrušujúcimi parkami a divokou zverou v rezerváciách.

Po Costa del Sol sa aj Costa Brava môže pochváliť úžasnými zlatými plážami, skalnatými roklinami, nedotknutými zákutiami, chránenými zátokami a jednými z najkrajších scenérií v Stredozemnom mori. Costa Brava je určite výborným útočiskom na perfektnú dovolenku.

Zima je mierna a tak existuje veľa príjemných možností na prechádzky a poznávanie. Divoké pobrežie ponúka moderné letoviská na pobreží, tradičné španielske dedinky, farebné každoročné fiesty, rôznu architektúru a množstvo barov, kaviarní, múzeí a galérií. Všetky sú prístupné dobrým dopravným spojením. Známym letoviskom je hlavne Lloret de Mar.

Costa Brava bola domovom svetoznámeho španielskeho umelca Salvadora Dalího. Oplatí sa urobiť si výlet do Port Lligat, kde si môžete prezrieť jeho rodný dom. Divadelné múzeum v Figueres, ktoré sa stará o zbierku jeho slávnych umeleckých diel, by ste tiež nemali obísť. K poznávaniu oblasti Costa Brava by ste si mohli zaradiť aj výlet do Barcelony, pyrenejského kniežatstva Andorra alebo kláštora Montserrat.

Severne od Barcelony sa tiahne Costa de Maresme (pobrežie močarísk). Toto pobrežie je známe hlavne dlhými a širokými plážami, ktoré obmývajú krištáľovo čisté vody Stredozemného mora, ale aj markantnými útesmi čnejúcimi nad morom. Oblasť má mimoriadne príjemnú klímu.

Medzi miesta ktoré priťahujú záujem svojou kultúrou sa zahŕňajú archeologické vykopávky v Burriac a Mataró, barokovú architektúru predstavuje Arenys de Mar a modernu Canet a Argentona. Turistickými centrami sú Malgrat de Mar, Santa Susanna, Arenys de Mar, Sant Andreu de Lavaneras a Alella. Callela de la Costa y El Masnou majú pláže označované modrou vlajkou.

Barcelona a relax

kombinovaný pobyt

Barcelona a relax - COSTA BRAVA A MARESME

pobrežie Costa Brava a Maresme

Ruleta

pobrežie Costa Brava a Maresme - COSTA BRAVA A MARESME

Calella

Calella  je známa ako turistické hlavné mesto pobrežia Maresme  s typicky stredomorskou klímou a s približne 12 tis. obyvateľmi. Geograficky leží rovnako ďaleko od Barcelony ako aj od Girony a ich letísk Práve svojou polohou, dobrým dopravným spojením, možnosťou výletov a aktivít rôzneho durhu, robí mesto ideálnym turistickým cieľom.

Veľká pešia a obchodná zóna, jej 15 námestí a príjemné zelené plochy, ako aj rôzne druhy ubytovania s takmer 14 000 hotovými lôžkami, apartmánmi a kempingami, robí Calellu jedným s najdôležiteších dovolenkových stredísk krajiny. 

V dĺžke takmer 3 km sa tiahne viac ako 180 000 m2 zlatistých, čistých pláží, modrého mora s nádhernou scenériou, s vyčnievajúcimi útesmi na konci pláží. No a k tomu zelené plochy ako Park Dalmau , promenáda Mauel Puivert, Garbi alebo Las Torretes robia Calellu dynamickým, moderným a pohostinným mestom, ktoré ponúka turistom  jedinečné miesto k dovolenke.

Callela je aj mestom s viac ako 650 ročnou históriou, bola a je mestom otvoreným k moru i k horám. Na vrchole kopca nájdete maják z r.1859, ktorý je vstupnou bránou do mesta a stal sa jeho  symbolom.

Hotel H TOP AMAIKA****

Calella - COSTA BRAVA A MARESME

Hotel H TOP CALELLA PALACE and SPA****

Calella - COSTA BRAVA A MARESME

Pineda de Mar

Hotel H TOP PINEDA PALACE****

Pineda de Mar - COSTA BRAVA A MARESME

Santa Susanna

Santa Susana chránené pohorím Montenegre, obkolesené borovicovými lesmi je jedným z najatraktívnejších letovísk s kvalitnými hotelmi. Vzdialené od Bacelony je cca 50 km. Stredisko má 2 km dlhú piesočnatú pláž, peknú modernú promenádu blízko pri mori s obchodíkmi a zábavnými možnosťami. Santa Susanna je priamo prepojená s mestečkom Malgrat de Mar s historickým centrom. Mestom prechádza vlak z Blanes do Barcelony. Zábavný park Marineland je v susednom stredisku Palaffons.

Hotel H TOP ROYAL SUN****

Santa Susanna - COSTA BRAVA A MARESME

Hotel H TOP ROYAL SUN SUITES****

Santa Susanna - COSTA BRAVA A MARESME

New Hotel RIVIERA****

Santa Susanna - COSTA BRAVA A MARESME

Hotel CAPRICI****

Santa Susanna - COSTA BRAVA A MARESME

Hotel CHECKIN SIRIUS****

Santa Susanna - COSTA BRAVA A MARESME

Malgrat de Mar

Napriek tomu, že každoročne do Malgratu de Mar prichádza nespočetné množstvo turistov, zachovalo si príjemný ráz letoviska s rozľahlou plážou, plážovou pormenádou a ulicami s najrôznorodejšími lákadlami pre turistov. Mestečko s historickým centrom je prepojené so strediskom Santa Susanna. Prechádza tu lokálny vláčik z Barcelony do Blanes.

Hotel TROPIC PARK****

Malgrat de Mar - COSTA BRAVA A MARESME

Lloret de Mar

Lloret de Mar s krásnou promenádou lemovanou palmami je určite jedným z najväčších a najznámejších stredísk na pobreží Costa Brava/Maresme. Letovisko žije rovnako v noci ako aj cez deň. Preto je vhodné hlavne pre tých, ktorí sa chcú počas pobytu baviť. Je centrom zábavy s mnohými turistickými atrakciami, barmi, obchodmi, arénou pre býčie zápasy, s večernými programami s flamencom, s možnosťami športového vyžitia -  miesto vhodné na aktívny odpočinok. Loďkou sa môžete preplaviť k jednej z menších pláží ukrytým v skalnom pobreží. Neďaleko letoviska je vodný park Water World.

Hotel H TOP ROYAL STAR and SPA****

Lloret de Mar - COSTA BRAVA A MARESME

Hotel H TOP ROYAL BEACH****

Lloret de Mar - COSTA BRAVA A MARESME

Hotel GHT OASIS PARK and SPA****

Lloret de Mar - COSTA BRAVA A MARESME

SENIOR TRAVEL

OSTTOUR, s.r.o.

Bottova 6, 010 01 Žilina
tel.041 562 63 20, 500 18 09
mobil: 0903 822 122
e mail: osttour@osttour.sk

Žilina, Ing. Oxana Beláková

 

(Pegas Travel zlúčený s Osttour)

 

Andalucia
Catalunya-Turisme-Senior
Posledná aktualizácia: 2019-01-21 13:07:08