SEGITTUR - EUROPE SENIOR TOURISM
SENIOR TRAVEL zájazdy a dovolenky pre seniorov SENIOR TRAVEL hlavná stránka
 

Peloponéz

Nauplion - Nafplio

Nauplion - Nafplio - Peloponéz Nauplion - Nafplio - Peloponéz Nauplion - Nafplio - Peloponéz Nauplion - Nafplio - Peloponéz

Jedno z najkrajších miest v oblasti Argolis (východný Peloponéz), rovnako aj jedno z najromantickejších miest v celom Grécku, Nauplion bol prvým hlavným mestom novozrodeného gréckeho štátu medzi rokmi 1823 až 1834. Staroveké múry, stredoveké hrady, pamiatky a sochy, osmanské fontány a benátske a neoklasicistické budovy okúzlia návštevníka s ich jedinečnou architektúrou a krásou.

V dopoludňajích hodinách sa presuniete do Nauplionu. Tu môžete objavovať drahokamy mesta Nauplion od stredovekého Starého mesta, úzkych dláždených uličiek, zachovalých veľa pamätajúcich budov.

V samotnom centre mesta je Syntagma Square s významnými historickými budovami a pamiatkami. Dve turecké mešity, z ktorých prvá bola prvou spoločnou školou a teraz je v nej kino/divadlo, zatiaľ čo druhá bola domovom prvého gréckeho parlamentu, archeologické múzeum s významnými artefaktmi z praveku a mykénskeho obdobia, mestská galéria.

Ďalšou zastávkou je hrad Palamidi, ktorý sa hrdo týči vo výške 216 m n.m. Ak by ste ho chceli navštíviť, museli by ste vyliezť po všetkých 999-tich schodoch vytesných do skaly. Pohľad zhora na záliv Argolic a mykénske roviny je však úžasný.

Akronafplia je historkcá skala na úpätí kopca Palamidi, tiež známa ako "Jeho Kale" čo znamená vnútorný hrad.

Cena výletu 20 €   (skupina minimálne 25 osôb)

 SENIOR TRAVEL

OSTTOUR, s.r.o.

Bottova 6, 010 01 Žilina
tel.041 562 63 20, 500 18 09
mobil: 0903 822 122
e mail: osttour@osttour.sk

Žilina, Ing. Oxana Beláková

 

(Pegas Travel zlúčený s Osttour)

 

Andalucia
Catalunya-Turisme-Senior
Posledná aktualizácia: 2019-01-21 13:07:08